Uvođenje u rad pomoćnika u nastavi je 20 satna edukacija namijenjena svim trenutno zaposlenim pomoćnicima u nastavi kao i onima koji to namjeravaju postati! Edukacijom se stječu osnovne informacije o edukacijskom uključivanju potrebne za rad u odgojno-obrazovnoj ustanovi na podršci učenicima s teškoćama.

Kroz 10 sati predavanja i 10 sati vježbi, pomoćnici u nastavi upoznaju se s osnovnim pojmovima, odgojno obrazovnim potrebama učenika s teškoćama, odgojno obrazovnom inkluzijom, oblicima inkluzivne potpore u hrvatskom školstvu, pravima učenika s teškoćama. Također se upoznaju se sa specifičnostima pristupa poučavanju učenika s teškoćama, razvijaju metode pružanja podrške u odgojno obrazovnom procesu te razvijanju socijalnih vještina učenika s teškoćama.
Teme:

1. Osnovna načela obrazovanja učenika s teškoćama s naglaskom na inkluzivno obrazovanje
2. Karakteristike učenika s teškoćama (sve vrste teškoća, s naglaskom na teškoće učenika uključenih u projekt)
3. Podrška učenicima s teškoćama u odgojno – obrazovnom procesu i razvoju socijalnih vještina
4. Suradnja s učiteljem/nastavnikom/stručnim timom škole/roditeljima i drugim učenicima
5. Prava učenika s teškoćama

Požurite s prijavom i osigurajte Vaše mjesto u grupi! Prijave su otvorene do 21.3.2017

Cijena na upit.

* Za sva dodatna pitanja slobodno nam se obratite u inbox, putem mail adrese uciliste.idem1@gmail.com ili na broj mobitela 099/2698494

Više o edukaciji pomoćnika u nastavi na poveznici: