U tijeku je upis nove grupe polaznika online programa osposobljavanja za pomoćnike u nastavi – požurite jer upisi traju do 20. veljače 2021.g.

Broj mjesta je ograničen, a dio je već popunjen ranijim upitima.

Novi uvjeti nastali nakon pojave COVID-19 potakli su nas na promjene u samoj organizaciji nastave i u načinu provjere kompetencija pa su tako tijekom prošle godine program uspješno završili polaznici iz raznih krajeva Hrvatske koji su teorijski dio nastave slušali online. Održavanje online predavanja prilika je za sve Vas diljem Hrvatske da se uključite i teorijski dio nastave pratite iz svog doma prema dogovorenom rasporedu, a praktični dio se provodi u školama Vaše lokalne sredine koje za to imaju uvjete.

Program je namijenjen svima Vama koji već radite kao pomoćnici u nastavi ili tek želite postati jedna od ključnih sastavnica u izgradnji inkluzivnog društva i okruženja pogodnog za socijalizaciju djece s teškoćama, a smatrate da ste osjetljivi prema pitanjima inkluzije i senzibilizirani za rad s djecom s teškoćama, ali i spremni na stalno učenje i podizanje kompetencija.

Predavanja će se održavati tijekom ožujka i svibnja, a tijekom svibnja i lipnja obavljat ćete praktičnu nastavu u školi.

Promotivna cijena online edukacije 3.800,00kn, a svaki polaznik dobiva Priručnik za pomoćnike u nastavi čiji autori su i autori ovog programa osposobljavanja.

Verificirani program osposobljavanja za obavljanje poslova pomoćnika/-ce u nastavi u radu s učenicima s teškoćama uz upis zvanja u e-radnu knjižicu.

TRAJANJE EDUKACIJE: 232 sati (124 sati teorijske nastave i 108 sati praktične nastave)

OBVEZNI PREDMETI:

• Odgojno-obrazovno uključivanje
  • Školska organizacija, sustavi i procedure
  • Osnove razvoja djeteta i učenja
  • Komunikacija u školi
  • Podrška u učenju
  • Zdravstvena zaštita
  • Praktična nastava

IZBORNI PREDMETI:

• Podrška u ponašanju
  • Strategije poučavanja pismenosti
  • Strategije poučavanja matematike
  • Asistivna tehnologija u poučavanju

Svaki polaznik odabire dodatno dva predmeta od mogućih izbornih predmeta koji se polaznicima prezentiraju na početku edukacije.

Sveučilišni profesori i stručnjaci s minimalno pet godina iskustva u inkluzivnoj edukaciji ili na rukovodećim mjestima u odgojno-obrazovnim organizacijama s cjeloživotnim obrazovanjem iz inkluzivne edukacije i objavljenim radovima iz relevantnih područja.

Edukacija je namijenjena osobama koje rade ili  namjeravaju raditi kao pomoćnici u nastavi

CILJEVI EDUKACIJE ISKAZANI KOMPETENCIJAMA SUDIONIKA

– razlikovati i primijeniti osnovne principe odgoja i obrazovanja u inkluzivnim uvjetima
– provoditi i pružati podršku učenicima s teškoćama u obrazovanju i razvoju socijalnih vještina uz nadzor stručnjaka
– osiguravati inkluzivno okruženje za učenike s teškoćama u suradnji s učiteljem/nastavnikom i stručnim timom škole
– koristiti podršku mobilnog stručnog tima
– primijeniti mjere sigurnosti i pružiti prvu pomoć

Usmeno izlaganje, metoda razgovora, metoda praktičnog rada, metoda demonstracije

Upis zvanja pomoćnika u nastavi u radnu knjižicu polaznika.

Najmanje 15 polaznika u jednoj edukacijskoj grupi.

S vašim pitanjima obratite nam se na mail uciliste.idem1@gmail.com ili telefon 099 269 8494.

______________________________________________________________________________________________________________

Donosimo Vam i neke od komentara naših polaznika iz evaluacija nakon predavanja:

Sretna sam što sam bila dio ove edukacije. Puno sam naučila i jako sam zadovoljna. Hvala Vam!

Pokušavam kroz sve „provući“ svog učenika, analizirati na načine o kojima smo danas, a i ostale dane govorili…
Profesorica je izuzetna, a predavanja su jako zanimljiva. Vrijeme nam doslovno proleti. U idućoj školskoj godini ću vidjeti kako i na koji način mogu primijeniti naučeno.

Predavanje je opušteno i jasno. Predavač spontan, koristi puno primjera što mi je jako važno.

Profesorica je na zanimljiv i razumljiv način obradila teme, često navodeći konkretne životne primjere što mi se jako svidjelo te nam je dala neke alate koje ćemo moći upotrijebiti u školi. Profesorica je jako simpatična pa je uspjela stvoriti jednu opuštenu atmosferu u kojoj smo mogli vježbati i raspravljati. Na predavanju smo dobili puno informacija koje ćemo moći upotrijebiti u našem daljnjem radu.